PROJEKT EDUKACYJNY- Klasa 6a- "Samo życie"

Inspirację do zajęć czerpię z życia. Bo WDŻ to własnie życie. Nawet zwykły spacer do parku pokazuje nam przemianę. Rozumieją to już małe dzieci. Widząc drzewo, wnioskują, że najpierw jesteśmy mali, ładni, nagle rośniemy, dojrzewamy, starzejemy się a potem... już nas nie ma. Im prościej przekażemy uczniom wiedzę tym lepiej.

Przygotowanie człowieka do dorosłości polega na tym, aby pomóc mu osiągnąć samodzielność, rozumianą jako umiejętność zadbania o swój byt oraz umiejętność nadawania życiu sensu.

Często powtarzam, że podczas lekcji geografii przygotowuję uczniów do egzaminu ósmoklasisity, a w czasie zajęć z wychowania do życia w rodzinie do- egzaminu z życia. Tytuły książek wykorzystanych w trakcie projektu:" Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczyny"- Monica Peitxi in., "Niezbędnik każdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie"- Anita Naik, "Odpowiedz mi!" Katharinavon der Gathen i in., "Kacper dorasta. Niezbędnik każdego chłopaka"- Monica Peitxi in., Niezbędnik każdego chłopaka. Jak ogarnąc dojrzewania"- Phil Wilkinson, Ciało śmiało! Przewodnik po dojrzewaniu- Sonya Renee Taylor, Ciało śmiało! Przewodnik po dojrzewaniu. Dla chłopaków.

Opiekun projektu- nauczyciel wychowania do życia w rodzinie-  p. Arlena Borecka