PROJEKT EDUKACYJNY- Klasa 4b- "Nordic walking"

Od kilku lat można zaobserwować co raz większą ilość osób spacerujących „z kijkami”. W naszej szkole tę nową dyscyplinę z powodzeniem wprowadza się do systemu wychowania fizycznego od roku. Aby profesjonalnie prowadzić tę formę rekreacji, należy posiadać odpowiednią wiedzę dotyczącą metodyki nauczania Nordic Walking, nie wystarczy po prostu wziąć kijki i ruszyć w plener. Aby nauczać tej formy rekreacji Rada Rodziców zaopatrzyła szkołę w kilkanaście par kijów, o regulowanej wysokości, aby dostosować do wzrostu uczniów. Zajęcia realizowane są w terenie, więc możliwość „wyrwania” się z murów szkoły jest atrakcyjna dla uczniów. Nordic Walking okazuje się świetną alternatywną propozycją dla dziewcząt. Po kilkunastu minutach dziewczęta znakomicie radzą sobie z marszem. Tytuł książki wykorzystanej w trakcie projektu: Nordic walking. I o to chodzi!- Klaus Schwanbeck.

Opiekun projektu- nauczyciel wychowania fizycznego- p. Grażyna Combik