PROJEKT EDUKACYJNY- Klasa 1a- „Dobre maniery"

Dzieci podczas projektu miały i będą miały okazję poznać trudne zasady savoir vivre`u. Dowiedzieć się, jak zachowywać się przy stole, w autobusie, w kinie, w szkole. Poznają zasady zachowania w towarzystwie, w gościach oraz dowiedzą sie jak być bezpiecznym korzystając z Internetu. Projekt rozpoczęły od poznania magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam oraz efektownych i bardzo prostych sposobów na wigilijne nakrycie stołu zgodnie z przyjętymi zasadami.Tytuły książek wykorzystanych w trakcie projektu: "Dobre maniery czyli savoir- vivre dla dzieci"- Grażyna Herbst, "Dobre maniery dla dzieci"- Grzegorz Strzeboński, "Podano do stołu. Savoir- vivre dla dzieci- Irma Kalnina, "Dobre obyczaje czyli w LeKKiM ToniE o BoN ToniE"- Agnieszka Frączek, "Dobre maniery Cecylki Knedelek, czyli o tym, że wypada wiedzieć, co wypada"- Joanna Krzyżanek.

Opiekun projektu- wychowawca- p. Bożena Czaja