PROJEKT EDUKACYJNY- Klasa 1b- „Mali kucharze”

Dzieci podczas projektu miały i będą miały okazję poznać zasady, jakie panują podczas robienia posiłków, uczą się, jak zachować ostrożność podczas przygotowywania potraw, zapoznają się z różnymi książkami kucharskimi, poznają budowę przepisu i próbują wymyśleć przepis, same przygotowywały posiłki m.in. dekorowały pierniczki świąteczne. W planach mają m.in. śniadanie w szkole. Uczniowie bardzo lubią takie lekcje, ale ze wzg. na nauczanie zdalne włączyli do zajęć swoje babcie i mamy. Wspólne przygotowywanie posiłków to  przecież sama przyjemność. TRUDNO BĘDZIE IM CHYBA DORÓWNAĆ... .Tytuły książek wykorzystanych w trakcie projektu: "Dzieci gotują. Wielka księga przepisów" - Agnieszka Górska, "Cecylka Knedelek czyli książka  kucharska dla dzieci" - Joanna Krzyżanek, "Gotuj z dzieckiem. 30 przepisów dla młodych kucharzy", "Leniwy Pieróg, czyli wege kuchnia dla dzieci" - Agata Dobrowolska.

Opiekun projektu-wychowawca- p. Ewa Krysiak