PROJEKT EDUKACYJNY- Klasa 5- "Lektura w pudełku"

Uczniowie klasy piątej w zupełnie inny niż dotychczas sposób zaprezentowali znajomość lektury pt.  Chłopcy z Placu Broni F. Molnara. Przystąpili do projektu edukacyjnego o nazwie "Lektura w pudełku". Pomysłowe, niemal trójwymiarowe prace nawiązujące do treści lektury powstawały w trakcie jej czytania . Uczniowie stworzyli własne place , figurki uosabiające bohaterów, księgi czy charakterystyczne chorągiewki, nadając w ten sposób zwykłym przedmiotom niezwykle i nowe znaczenie.  Zadaniem moich uczniów było także napisanie listu do wybranego bohatera tej lektury. Razem z postaciami stworzonymi przez Molnara przeżywaliśmy ich przygody, próbowaliśmy zrozumieć siłę odwagi, przyjaźni i poświęcenia, a smutne zakończenie było powodem wielu łez...Ta innowacyjna metoda spodobała się piątoklasistom, pobudziła ich wyobraźnię i pokazała, jak kreatywni są  młodzi ludzie, z którymi mam przyjemność spotykać się na co dzień. Z pewnością metodę tę wykorzystam jeszcze na moich zajęciach.

Opiekun projektu- nauczyciel języka polskiego-  p.Grażyna Jędrak