Bajka muzyczna "Królowa Śniegu" - dla bliskich

5 lutego 2019 rok -  Zespół wokalny Wiolinki, klasa druga "a" i trzecia, wcieliły się w postaci bajki pt."Królowa Śniegu".

Zespół Wiolinki z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotował spektakl pt."Królowa Śniegu" Hansa Christiana Andersena.

Baśń miała charakter muzyczny i opowiadała o historii pięknej przyjaźni dwojga dzieci - Kaja i Gerdy,  przyjaźni, która pokonała strach, mroźną zimę, Królową Śniegu oraz rozmroziła lodowate serce.

Młodzi aktorzy zostali podzieleni na kilka grup: taneczną, wokalną i aktorską. O piękne wiersze dla dziadków zadbali uczniowie klasy drugiej i trzeciej nienależący do zespołu.

Pierwszy spektakl wystawiono 5 lutego dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Krzepicach oraz uczniów klas I-III naszej szkoły. Kolejny był prezentem dla babć i dziadków, rodziców oraz mieszkańców Krzepic. Występ bardzo podobał się zgromadzonym,  na ich twarzach można było zobaczyć wzruszenie. Mimo towarzyszącej tremy dzieci spisały się na medal, a opiekunki zespołu pani Ewa Strzelczyk-Krysiak i Marzena Palacz były dumne ze swoich podopiecznych.

Piękną scenerię przygotowała pani Maria Namysł,  sceniczne stroje rodzice, zdjęcia wykonała mama ucznia klasy III pani Ewa Pilarska, a o film z uroczystości zadbał jak zwykle pan Leszek Sulowski, tata Julii z klasy III.

Było uroczyście.

Autor: Marzena Palacz